historia mazur
24 grudzień 2023

Witajcie, drodzy miłośnicy historii i żeglarstwa! Dzisiaj zabiorę Was w emocjonującą podróż przez wieki, śledząc rozwój żeglarstwa na malowniczych Mazurach - krainie, która od tysięcy lat urzeka swoją tajemniczością i pięknem.

Więcej…

03 grudzień 2023

Wyjazd na Mazury zawsze uwzględnia w planach jeziora, bo to one są ich główną atrakcją. Kajaki, motorówka, kitesurfing, stand-up paddle, a może relaksujący rejs? Temat oczywisty, ale robi się nieco bardziej skomplikowany, gdy na Mazurach przebywamy z dziećmi. Wiele zależy od ich wieku, ale też możliwości czy wytrwałości, w których to cechach znacząco różnią się od nas. Mazury mają sporo do zaoferowania najmłodszym zarówno na wodzie, jak i na lądzie. W sercu Mazur, czyli Giżycku, atrakcji dla dzieci nie brakuje.

Więcej…

13 maj 2023

Wybierasz się na Mazury i chcesz bliżej poznać Giżycko? Atrakcje turystyczne, które się tam znajdują, są przeznaczone dla osób, które lubią aktywnie spędzać czas. Twierdza Boyen to gratka dla fanów historii, wieża widokowa dla tych, którzy kochają malownicze widoki, zaś pokrzyżacki zamek dla miłośników militariów i fortyfikacji. Lista miejsc wartych odwiedzenia jest znacznie dłuższa, jednak to są perełki, których nie można przegapić podczas pobytu w żeglarskiej stolicy Polski.

Więcej…

15 luty 2023

Miasto znajdujące się na styku dwóch, malowniczych jezior — Niegocin i Kisajno, które z pewnością zasługuje na miano stolicy polskiego żeglarstwa to Giżycko. Plaża położona nieopodal centrum oraz jedno z najdłuższych mol w Polsce przyciągają do miasta rzesze turystów. I nic dziwnego, gdyż są to miejsca warte odwiedzenia. W artykule znajdziesz garść przydatnych informacji na temat Giżycka, mola, plaży oraz ich otoczenia.

Więcej…

16 sierpień 2022

Męski wypad na jacht to dla żeglarzy ulubiona forma aktywności. Rzadziej widać jachty zdominowane przez kobiety, które zgodnie z powszechnymi przekonaniami najchętniej zalegają na piaszczystym lądzie. A dzieci? Wiadomo, przeważnie przy mamach. Jednak to nie jedyny scenariusz na żeglowanie.

Gdy coraz bardziej otwieramy się na świat, zadając sobie pytania, kiedy można dziecko postawić na nartach czy desce surfingowej, nic dziwnego, że pojawia się i takie czy na jacht można zabrać dzieci? Jeśli tak, to od jakiego wieku i jak się do tego przygotować?

Więcej…