Maxus 28

Maxus 28

Maxus 28 nie jest największym jachtem, pływającym po Mazurach, lecz właśnie to czyni go jednym z najwygodniejszych, zarówno pod względem właściwości nautycznych, jak i komfortu podróżowania.
Maxus 28

Maxus 28

Minimalne zanurzenie wynoszące 40 cm oraz podnoszona płetwa pozwala cumować niemal wszędzie, przy odrobinie wprawy możliwe jest nawet przejście z kokpitu na ląd, bez potrzeby brodzenia w wodzie.
Maxus 26

Maxus 26

Na wypadek chłodniejszych nocy, do dyspozycji wodniaków jest ogrzewanie kajuty, zatem na dłuższą wyprawę można zabrać także małe dzieci.

O Nas

Posiadamy już 18-letnie doświadczenie w czarterze jachtów i grono wielu zadowolonych klientów. Cały czas rozbudowujemy naszą ofertę, aby sprostać wszystkim oczekiwaniom, a do każdego klienta podchodzimy indywidualnie, służąc pomocą na każdym etapie planowania rejsu.

Zadzwoń!

Telefon: 506 045 956
Email: biuro@czarter4u.pl

Czarter Dla Ciebie,
Małgorzata Zadranowicz,
Port jachtowy Wojska Polskiego 39

Na czym polega wynajęcie jachtu?

Aby spędzić czas na jachcie, nie trzeba kupować własnej jednostki pływającej. Można ją po prostu wypożyczyć w profesjonalnej wypożyczalni. Skorzystanie z tej możliwości wymaga podpisania umowy między armatorem (czyli właścicielem wypożyczalni) a osobą wynajmującą. Na mocy zawartej umowy jacht jest wypożyczany na określony czas. Jacht można wynająć na dowolny okres. Plusem tego rozwiązania jest także to, że armator nie określa, w jakich portach wynajmujący może cumować. Należy jednak pamiętać, że cumowanie w portach innych niż macierzysty będzie wymagało uiszczenia dodatkowych opłat.  

Czy wynajem jachtu jest drogi?

Wielu osobom wciąż wydaje się, że żeglowanie to elitarna i bardzo droga forma spędzania czasu. Wystarczy jednak zapoznać się z cennikiem czarteru jachtów w naszej wypożyczalni, aby przekonać się, że wynajem komfortowej jednostki do żeglowania po Mazurach nie musi nadmiernie obciążać portfela. Z wypożyczalni jachtów korzystają całe rodziny i grupy zorganizowane. Nasze jednostki są w stanie pomieścić do 8 osób. Dobowy koszt wynajmu jachtu jest zbliżony do kosztu wynajmu kilkuosobowego domku. Możliwość rozłożenia kosztów na kilku uczestników sprawia, że cena za osobę staje się bardzo atrakcyjna. Do uczestnictwa w rejsie zapraszamy także właścicieli czworonogów wraz z pupilami! Za pobyt psa na pokładzie pobierzemy dodatkową opłatę w wysokości 250 zł.

Ile kosztuje wynajęcie jachtu i od czego zależy cena?

Trudno jest udzielić jednoznacznej odpowiedzi na pytanie, ile kosztuje wypożyczenie jachtu. O tym, ile trzeba zapłacić za czarter, decyduje przede wszystkim termin. Ceny wynajmu będą nieco inne w trakcie sezonu, a inne przed lub po sezonie. W sezonie wysokim trzeba liczyć się z tym, że ceny wynajmu będą wyższe. Ceny wynajmu rosną także w trakcie długich weekendów. Na cenę czarteru wpływa oczywiście czas trwania rejsu. W okresie wakacyjnym wiele osób decyduje się na wynajęcie jachtu na cały tydzień, aby jak najlepiej wykorzystać okres urlopowy, ale istnieje także możliwość wynajęcia jachtu na weekend lub trzy dni. Do ceny rejsu należy doliczyć opłaty dodatkowe (WC chemiczne - 50 zł, sprzątanie jachtu - 100 zł). Podczas rejsu nie musisz się martwić o dodatkowe koszty związane z eksploatacją jednostki. Otrzymasz jacht z paliwem do silnika, naładowanym akumulatorem, nabitą butlą gazową i zatankowaną wodą. Cumowanie w porcie macierzystym także jest bezpłatne.

Jakie są przykładowe koszty wynajmu jachtu?

Ceny czarteru jachtów są aktualizowane na początku każdego sezonu żeglarskiego. W pierwszy rejs można wyruszyć już w weekend majowy. Jednostki są czarterowane przez cały okres wakacyjny aż do października. W sezonie 2022 koszt wynajmu jachtu w terminie 03.05-04.06 wynosi 400 zł. Od 04.06 do 15.06 cena za dobę wynosi 450 zł. Od 15.06 do 19.06 nie ma możliwości czarteru dobowego. Cena za ten okres wynosi 2200 zł. Od 19.06 do 25.06uczestnicy rejsu za wynajęcie jachtu zapłacą 480 zł. Od 25.07 do 20.08 cena za wypożyczenie jednostki na dobę wynosi 500 zł. Od 20.08 do 27.08 – 470 zł/doba, a od 27.08 do 03.09 – 450 zł/doba. Od 03.09 do 03.10 za wynajem jachtu na dobę uczestnicy rejsu zapłacą 400 zł. Ceny dotyczą czarteru wszystkich jachtów dostępnych w naszej ofercie, zarówno jachtu Maxus 28, jak i Maxus 26. Jak wygląda czarter jednostki w przypadku wynajmu tygodniowego? Wynajęcie jachtu dla czteroosobowej rodziny lub dwóch rodzin z jednym dzieckiem (2+1) na tydzień w sierpniu wyniesie 3500 zł. Aby porównać tę ofertę z innymi opcjami wypoczynku na Mazurach, warto sprawdzić, ile wyniesie koszt wynajmu za osobę. W pierwszym przypadku cena za osobę na 7 dni to 875 zł. W drugim 583 zł za osobę na 7 dni. Uczestnicy rejsu w cenie mają zagwarantowane miejsca do spania, dostęp do aneksu kuchennego z lodówką elektryczną, ciepłą wodą, umywalką oraz płytą gazową umożliwiającą samodzielne przygotowywanie posiłków na jachcie.

Kto może wynająć jacht?

Warunkiem koniecznym do zawarcia umowy najmu jest ukończony 18. rok życia. Osoby niepełnoletnie mają bowiem ograniczoną zdolność do czynności prawnych. Do wynajęcia jachtu z naszej oferty wymagany jest także patent żeglarza jachtowego. Stali klienci, pływający z nami 3 sezony lub dłużej, mogą liczyć na atrakcyjne rabaty (10% całej kwoty).

Jak wynająć jacht w czarter4u.pl?

Chcesz wyczarterować jacht? Zrób rezerwację online! Wybierz jednostkę, datę rejsu i podaj swoje dane kontaktowe. Przed zarezerwowaniem jachtu zachęcamy do zapoznania się z kalendarzem rezerwacji online dostępnym na naszej stronie internetowej. Przed rozpoczęciem rejsu pobierzemy od Ciebie zaliczkę w wysokości 30% kwoty za cały rejs. Jednostka jest oddawana do użytku po opłaceniu kaucji w wysokości 800 zł. Pozostałą część kwoty pobieramy na miejscu. Masz pytania dotyczące kosztu wynajmu jachtu na weekend, 3 dni, tydzień lub dłużej? Zachęcamy do kontaktu telefonicznego lub mailowego.