Maxus 28

Maxus 28

Maxus 28 nie jest największym jachtem, pływającym po Mazurach, lecz właśnie to czyni go jednym z najwygodniejszych, zarówno pod względem właściwości nautycznych, jak i komfortu podróżowania.
Maxus 28

Maxus 28

Minimalne zanurzenie wynoszące 40 cm oraz podnoszona płetwa pozwala cumować niemal wszędzie, przy odrobinie wprawy możliwe jest nawet przejście z kokpitu na ląd, bez potrzeby brodzenia w wodzie.
Maxus 26

Maxus 26

Na wypadek chłodniejszych nocy, do dyspozycji wodniaków jest ogrzewanie kajuty, zatem na dłuższą wyprawę można zabrać także małe dzieci.

O Nas

Posiadamy już 18-letnie doświadczenie w czarterze jachtów i grono wielu zadowolonych klientów. Cały czas rozbudowujemy naszą ofertę, aby sprostać wszystkim oczekiwaniom, a do każdego klienta podchodzimy indywidualnie, służąc pomocą na każdym etapie planowania rejsu.

Zadzwoń!

Telefon: 506 045 956
Email: biuro@czarter4u.pl

Czarter Dla Ciebie,
Małgorzata Zadranowicz,
Port jachtowy Wojska Polskiego 39

Najdroższy jacht na świecie - kto jest jego właścicielem?

Właścicielami luksusowych i kosztownych jachtów są oczywiście osoby, które są naprawdę bardzo bogate. W rankingu najdroższych jachtów świata pierwszą pozycję zajmuje należący do malezyjskiego miliardera jacht „History Supreme”. Zaprojektowany przez Stuarta Hughesa najdroższy jacht na świecie kosztował jego właściciela 4,5 miliarda dolarów. Budowa jachtu liczącego 100 stóp długości zajęła 3 lata. Zajmujące niższe pozycje w rankingu jachty są znacznie mniej kosztowne. Ich właściciele zapłacili za nie od 400 milionów dolarów do 1,5 miliarda. Są to i tak sumy, które przekraczają możliwości finansowe większości osób. Także w Polsce został zbudowany wyjątkowo luksusowy jacht o nazwie „Viatoris”. Cena tego luksusowego jachtu nie jest znana. Nie zostało też ujawnione nazwisko jego właściciela. Jacht ma 40 m długości, a jego budowa trwała 2 lata.

Ile trzeba zapłacić za jacht?

Zakup nowego jachtu to bardzo duży wydatek. Wiele osób, które chcą ograniczyć koszty związane zakupem jachtu, rezygnuje z zakupu nowego i wybiera używany. Rozpiętość cen w przypadku jachtów używanych jest bardzo duża. Ile kosztuje mały jacht? Trzeba zapłacić za niego od 50 do 200 tysięcy złotych. Dla wielu osób kwoty te i tak mogą okazać się zbyt duże. Optymalnym rozwiązaniem jest więc wynajem jachtu. W wysokim sezonie wynajęcie jachtu kosztuje około 800 zł za dobę. Przed wakacjami oraz po ich zakończeniu przy odrobinie szczęścia można liczyć na koszt około 500 zł. Tyle kosztuje wynajęcie dość dużej i dobrze wyposażonej jednostki. Mały i mniej komfortowo wyposażony jacht wynajmiemy już za 350 zł za dobę – oczywiście jest to cena wynajęcia poza sezonem. W wakacje kosztuje to mniej więcej 500 zł. Osoby, które dysponują większym budżetem mogą wynająć houseboat. Jachty te są przestronne, z powodzeniem zmieści się na nich nawet sześć osób. Są też takie mieszczące dwie osoby więcej. Ponadto doskonale nadają się do pływania po mazurskich jeziorach. Wynajęcie takiego jachtu poza sezonem to wydatek rzędu 800 zł za dobę. Wynajmując go w lipcu lub sierpniu, trzeba się liczyć z koniecznością wydania nawet 1400 zł. Ceny wynajmu jachtów są więc bardzo zróżnicowane. Na ich wynajęcie stać jest więc niemal każdą osobę. Planując urlop, warto więc rozważyć takie rozwiązanie. To ciekawa i niezwykle atrakcyjna forma spędzania czasu, która każdemu dostarczy niezapomnianych wrażeń.

Jakie są zalety wynajmowania jachtu?

Spędzenie wakacji na wodzie jest marzeniem bardzo wielu osób. Dzięki temu, że na rynku działa coraz więcej firm oferujących czarter jachtów marzenie to może się spełnić. Wynajem jachtu, o czym już wspominaliśmy, jest rozwiązaniem korzystnym dla osób z mniej pełnym portfelem. Nie jest to jednak jedyna zaleta tego rozwiązania. Wypożyczalnie jachtów dysponują bardzo bogatą ofertą obejmującą różnorodne modele jachtów. Wynająć można zarówno niewielką żaglówkę, jak i katamaran. Ponadto na stanie wypożyczalni znajdują się jachty, które mogą wynająć nawet osoby nieposiadające patentu żeglarskiego. Kupując jacht, trzeba ponosić koszty zarówno jego utrzymania podczas sezonu, jak i poza nim. Decydując się na wynajem, tych wydatków można sobie zaoszczędzić. Ceny najmu jachtów mogą wydawać się wysokie. W rzeczywistości jednak urlop spędzony na wynajętym jachcie będzie mniej kosztowny od tego spędzonego na lądzie. Ponadto wiele wypożyczalni oferuje klientom różne rabaty i zniżki. W efekcie za wynajęcie jachtu można zapłacić mniej.

Kto może wynająć jacht?

Wiele wypożyczalni jachtów kieruje swoją ofertę do klientów, którzy posiadają patent sternika. Coraz więcej jest jednak także wypożyczalni dysponujących jachtami, które można prowadzić, nie posiadając uprawnień. Jachty te są proste w obsłudze i, mimo że nie są zbyt szybkie, należą do tych, które wynajmowane są naprawdę bardzo często. W rejs mogą wyruszyć dzisiaj niemal wszyscy. Należy pamiętać także o wypożyczalniach, które oferują wynajem jachtu razem ze skipperem. Obowiązujące w Polsce przepisy pozwalają bowiem na to, aby na jachcie znajdowała się tylko jedna osoba posiadająca wymagane uprawnienia. Żeglowanie to coraz bardziej popularny sposób spędzania wolnego czasu. To okazja do zwiedzenia wielu atrakcyjnych miejsc z poziomu wody. W ten sposób można poznać nie tylko Mazury, ale także na przykład Pojezierze Iławskie. Zakup własnego nowego czy używanego jachtu to bardzo duży koszt. Nie musisz więc znać odpowiedzi na pytanie, ile kosztuje jacht, aby zacząć żeglować. Osoby, które na taki wydatek nie mogą sobie pozwolić, mogą skorzystać z atrakcyjnej cenowo alternatywy, jaką jest wynajem jachtu. W naszej wypożyczalni znajdziesz jednostki, które spełnią oczekiwania zarówno osób początkujących, jak i doświadczonych żeglarzy.