Maxus 28

Maxus 28

Maxus 28 nie jest największym jachtem, pływającym po Mazurach, lecz właśnie to czyni go jednym z najwygodniejszych, zarówno pod względem właściwości nautycznych, jak i komfortu podróżowania.
Maxus 28

Maxus 28

Minimalne zanurzenie wynoszące 40 cm oraz podnoszona płetwa pozwala cumować niemal wszędzie, przy odrobinie wprawy możliwe jest nawet przejście z kokpitu na ląd, bez potrzeby brodzenia w wodzie.
Maxus 26

Maxus 26

Na wypadek chłodniejszych nocy, do dyspozycji wodniaków jest ogrzewanie kajuty, zatem na dłuższą wyprawę można zabrać także małe dzieci.

O Nas

Posiadamy już 18-letnie doświadczenie w czarterze jachtów i grono wielu zadowolonych klientów. Cały czas rozbudowujemy naszą ofertę, aby sprostać wszystkim oczekiwaniom, a do każdego klienta podchodzimy indywidualnie, służąc pomocą na każdym etapie planowania rejsu.

Zadzwoń!

Telefon: 506 045 956
Email: biuro@czarter4u.pl

Czarter Dla Ciebie,
Małgorzata Zadranowicz,
Port jachtowy Wojska Polskiego 39

Co to jest czarter jachtów?

Odpowiadając na pytanie. co to jest czarter jachtów, wystarczy tak naprawdę użyć jednego słowa: wynajęcie. Kiedy mówimy, że planujemy wyczarterować jacht, mamy na myśli po prostu jego wynajęcie na określonych zasadach. W grę wchodzi zarówno wynajem z załogą, jak i bez niej. W tym drugim przypadku sami musimy posiadać niezbędną wiedzę, umiejętności i uprawnienia do poruszania się jachtem. Obecnie znalezienie w Polsce firm oferujących czarter jachtów nie stanowi większego problemu. Wystarczy udać się na Mazury, aby znaleźć jacht, który idealnie wpisze się w nasze potrzeby.

Co wziąć pod uwagę, wybierając jacht, który zamierzamy wyczarterować?

Z uwagi na to, że do wynajęcia dostępne są różne jachty, należy uwzględnić kilka elementów. Pozwoli to na czarter jachtu odpowiadającego naszym potrzebom, oczekiwaniom i umiejętnościom. Zacząć należy od udzielenia odpowiedzi na pytanie, po jakim akwenie planujemy pływać, a także jaką załogą będziemy dysponować. W przypadku osób stawiających na żeglowanie turystyczne, które do swojej dyspozycji będą mieć załogę z średnimi umiejętnościami, należy zrezygnować z jachtu o typowo sportowym charakterze. Jest on bowiem zbyt szybki, a także mało wygodny, aby żeglowanie było przyjemne i bezpieczne. Dobrym wyborem będzie natomiast jacht o niewielkich rozmiarach, z prowadzeniem którego poradzi sobie jedna osoba. Warto pamiętać, że dostępne są zarówno tanie jachty turystyczne, jak i te gwarantujące nieco wyższy standard. Oczywiście czarter tych drugich będzie wiązał się z większym wydatkiem. Ci, którym szczególnie zależy na komforcie powinni postawić na katamaran.

Co ma wpływ na cenę czarteru?

Wiedząc już. co to jest czarter jachtów, warto zastanowić się nad tym od czego uzależniony jest jego koszt. Na cenę wynajmu wpływa kilka istotnych czynników. Bez wątpienia jest ona uzależniona od rodzaju jachtu, którym jesteśmy zainteresowani. Nie bez znaczenia jest także termin. Generalnie im dłuższy wynajem, tym cena za jeden dzień jest niższa, co oczywiście naprawdę się opłaca. Za czarter większych jachtów zapłacimy więcej niż wówczas, gdy zdecydujemy się na niewielką jednostkę. Wreszcie standard wyposażenia jest tym, co w bardzo dużym stopniu kształtuje cenę czarteru. Decydując się na wynajem jachtu, należy pamiętać, że uiścić trzeba będzie również opłatę bazową.

Jak wygląda czarter jachtu?

Pierwszym krokiem, jaki należy wykonać jest rezerwacja wybranej jednostki. Aby mieć duży wybór jachtów, warto zadbać o jak najwcześniejszą rezerwację. Niektórzy zalecają, by zrobić to nawet dobrych kilka miesięcy wcześniej przed planowanym rejsem. Doświadczeni żeglarze dokonują rezerwacji zaraz po zakończeniu sezonu. Nie muszą wówczas dopasowywać się do dostępnych jednostek – wybierają to, co najbardziej im odpowiada. Niektórzy decydują się na opcję last minute, która jest jednak mocno ryzykowna. Po dokonaniu rezerwacji należy ustalić z biurem termin jej ostatecznego potwierdzenia i dokonania płatności. Na ogół za czarter trzeba zapłacić wcześniej. W niektórych biurach płacimy całą kwotę jednorazowo, w innych opłata jest podzielona: część uiszczamy przed wypłynięciem, a resztę wpłacamy po powrocie. Wybierając firmę oferująca czarter jachtów, warto kierować się opiniami klientów.

Rejs jachtem może być prawdziwą przyjemnością. Aby wypłynąć na wybrane wody, nie trzeba być właścicielem jednostki pływającej. Doskonałym rozwiązaniem okazuje się być czarter jachtu. Szeroka oferta firm zajmujących się świadczeniem usług w tym zakresie sprawia, że każdy bez trudu ma szansę znaleźć jacht idealnie wpisujący się w indywidualne potrzeby oraz posiadane możliwości finansowe.