Maxus 28

Maxus 28

Maxus 28 nie jest największym jachtem, pływającym po Mazurach, lecz właśnie to czyni go jednym z najwygodniejszych, zarówno pod względem właściwości nautycznych, jak i komfortu podróżowania.
Maxus 28

Maxus 28

Minimalne zanurzenie wynoszące 40 cm oraz podnoszona płetwa pozwala cumować niemal wszędzie, przy odrobinie wprawy możliwe jest nawet przejście z kokpitu na ląd, bez potrzeby brodzenia w wodzie.
Maxus 26

Maxus 26

Na wypadek chłodniejszych nocy, do dyspozycji wodniaków jest ogrzewanie kajuty, zatem na dłuższą wyprawę można zabrać także małe dzieci.

O Nas

Posiadamy już 18-letnie doświadczenie w czarterze jachtów i grono wielu zadowolonych klientów. Cały czas rozbudowujemy naszą ofertę, aby sprostać wszystkim oczekiwaniom, a do każdego klienta podchodzimy indywidualnie, służąc pomocą na każdym etapie planowania rejsu.

Zadzwoń!

Telefon: 506 045 956
Email: biuro@czarter4u.pl

Czarter Dla Ciebie,
Małgorzata Zadranowicz,
Port jachtowy Wojska Polskiego 39

co zabrać na jacht

 Co zabrać na jacht – jakie ubrania będą najbardziej odpowiednie?

Pakując się na żagle, należy przede wszystkim pamiętać o odpowiednim ubiorze. UWAGA: nie wolno zapominać, że jacht nie jest ogromnym statkiem wycieczkowym. Oznacza to, że nie ma na nim miejsca na wielkie torby rzeczy, z których połowy nawet raz na siebie nie założymy. W torbie na jacht nie może zabraknąć:

  • butów antypoślizgowych, w których bezpiecznie będziemy mogli poruszać się po pokładzie;
  • czapki z daszkiem/kapelusza z szerokim rondem – zapewnią one solidną ochronę przed słońcem, na które jesteśmy stale narażeni podczas żeglowania;
  • okularów przeciwsłonecznych – podobnie jak nakrycie głowy chronią przed słońcem, ale dbają nie o głowę, ale o oczy.

Wiele osób – zwłaszcza początkujących – zapomina, aby na jacht zabrać również cieplejsze ubrania. Szorty i koszulki są oczywiście dobre, ale wtedy, kiedy jest naprawdę ciepło. Tymczasem wieczory i nocy potrafią być nawet latem bardzo chłodne i wietrze. Wówczas przyda się ciepła bluza, długie spodnie, a nierzadko również bielizna termiczna. Brak ciepłych ubrań to pierwszy krok do tego, aby żeglowanie w ogóle nie sprawiało nam przyjemności. Na jachcie przyda się także ochrona przeciwdeszczowa. Kurtka bądź płaszcz i nieprzemakalne spodnie to absolutne must have.

Co zabrać na jacht poza ubraniami?

Wiele osób kompletnie zapomina, że podczas żeglowania niezbędnym elementem wyposażenia jest krem z wysokim filtrem. Na jachcie jesteśmy cały czas narażeni na silne promienie słoneczne. Wystarczy dzień lub dwa bez odpowiedniej ochrony, aby zamiast przyjemności z żeglowania, zmagać się z dotkliwym bólem poparzonej skóry. Przydać może się także dobrze wyposażona apteczka. Powinny znaleźć się w niej:

  • środki przeciwbólowe;
  • środki przeciwbiegunkowe;
  • środki przeciwgorączkowe.

Zastanawiając się, co zabrać na jacht, nie można zapomnieć także o środkach opatrunkowych. Woda utleniona, plaster, bandaże, jałowa gaza – wszystko to może się przydać wówczas, gdy ktoś się skaleczy lub dozna jakiegoś urazu. Nie są to drogie rzeczy i z całą pewnością nie podniosą znacznie kosztów wyjazdu.

Czy na jacht zabierać środki na komary?

Pakując się na żagle, wiele osób rezygnuje z zabrania środki na komary. Jest to podstawowy błąd. To, że jesteśmy na wodzie, nie oznacza, że owady te nie będą uprzykrzać nam życia. Preparaty na komary nie są ani drogie, ani nie zajmują zbyt wiele miejsca. Zapewnią za to spokój i skutecznie uchronią przed uciążliwymi pogryzieniami, które mogą prowadzić nawet do wystąpienia poważnej reakcji alergicznej.

Żeglowanie to aktywność ciesząca się coraz większą popularnością. Sprawdza się zarówno w przypadku młodych, jak i nieco starszych osób. Dostarcza ogromnej przyjemności również dzieciom. Decydując się na wypad na żagle, należy dokładnie zastanowić się, co zabrać na jacht. Nie wolno przesadzać z ilością rzeczy, ale nie można zapomnieć o najbardziej potrzebnym wyposażeniu. Odpowiednia odzież, krem z wysokim filtrem, okulary przeciwsłoneczne i środek na komary to absolutne must have podczas żeglowania bez względu na to ile mamy lat.